Rejestracja nowego pacjenta Poznań

Rejestracja nowego pacjenta Poznań – sposób tradycyjny

Jeżeli chcą Państwo zarejestrować się do lekarza rodzinnego w sposób tradycyjny, prosimy pobrać poniższe załączniki, wypełnić je i pozostawić w rejestracji przy ulicy Świt 34/36 lokal E1 w Poznaniu. Deklaracje dostępne są również na miejscu, wystarczy poprosić o nie pielęgniarkę w rejestracji.

Deklaracja wyboru lekarza rodzinnego – pobierz

Deklaracja wyboru pielęgniarki – pobierz

Polecamy jednak zarejestrować się składając deklarację online – bez wychodzenia z domu.

Zarejestruj wizytę online

Rejestracja nowego pacjenta Poznań – online. Rejestracja u lekarza rodzinnego Poznań

Rejestracja nowego pacjenta przebiega bezproblemowo i szybko za pomocą serwisu Ministra Zdrowia i NFZ. Za pomocą Serwisu Ministra Zdrowia i NFZ mogą Państwo wypełnić deklarację online, aby zapisać się do Lekarza Rodzinnego w Poznaniu. Dzięki rejestracji w serwisie możemy również na bieżąco sprawdzać wypisane e-recepty i ich kody elektroniczne, e-zwolnienia, a także e-skierowania.

Wypełnienie deklaracji wyboru lekarza rodzinnego i pielęgniarki środowiskowej jest konieczne, aby móc korzystać z usług przychodni w ramach świadczeń NFZ. Deklarację mogą Państwo wypełnić i złożyć w rejestracji naszej przychodni.

Aby zarejestrować się w serwisie należy wejść na stronę https://pacjent.gov.pl

Po wejściu na stronę logujemy się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP), klikając przycisk „zaloguj się” w prawym górnym rogu strony.

Do zalogowania się potrzebny nam będzie Profil Zaufany. Jeżeli nie posiadają Państwo tego profilu, instrukcja założenia znajduje się pod przyciskiem „zaloguj się” na poniższej stronie. Do założenia profilu wystarczy konto bankowe/e-dowód lub w ostateczności wizyta w urzędzie.

Po zalogowaniu się do IKP możemy w pełni korzystać z jego możliwości. Aby wypełnić deklarację lekarza rodzinnego należy zjechać w dół strony.

Po zjechaniu w dół strony przechodzimy do „Moje konto”, a następnie klikamy przycisk „zobacz”.

W zakładce „moje konto” przechodzimy do punktu Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ), a następnie kolejno wypełniamy deklarację Lekarza, a następnie Pielęgniarki Środowiskowej.

Po kliknięciu w „wypełnij deklarację” przechodzimy do nowej zakładki gdzie wypełniamy pola zaznaczone czerwoną gwiazdką. Dla pewności przed przystąpieniem do wypełnienia deklaracji lepiej wypełnić jest dane teleadresowe w zakładce „moje konto”.

Aby zapisać się do Lekarza Rodzinnego Marioli Karolak-Tomczuk należy wypełnić deklarację zgodnie z poniższym zdjęciem:

Następnie klikamy w przycisk „podpisz deklarację”.

Po wypełnieniu deklaracji Lekarza należy analogicznie wypełnić również deklarację wyboru pielęgniarki środowiskowej. Wybrać odpowiedni podmiot, a także pielęgniarkę środowiskową – Anna Sadowska.

Po złożeniu podpisu możemy korzystać z usług przychodni w ramach świadczeń NFZ. Mogą Państwo umówić wizytę online przechodząc na poniższą stronę:

umów wizytę online

Lub telefonicznie pod numerem telefonu:

+48  61 898 77 77

Jeżeli nie posiadają Państwo profilu zaufanego lub nie chcą go zakładać, deklaracje można również złożyć przychodząc do naszej przychodni i prosząc w recepcji o druk lub przychodząc z już wypełnionymi deklaracjami, które mogą Państwo ściągnąć klikając w poniższe odnośniki:

Deklaracja wyboru lekarza rodzinnego – pobierz

Deklaracja wyboru pielęgniarki – pobierz

Jak Państwo widzą rejestracja nowego pacjenta Poznań przebiega bezproblemowo i szybko, gdyby mieli Państwo jakieś problemy i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

Sprawdź: